Aktualności

Czyszczenie reklamy świetlnej – jak prawidłowo i skutecznie czyścić reklamy świetlne?

Czyszczenie reklamy świetlnej – jak prawidłowo i skutecznie czyścić reklamy świetlne?

Odpowiednio przeprowadzone czyszczenie reklam świetlnych wpływa nie tylko na zachowanie estetycznego wyglądu, ale również wydłużenie okresu użyteczności produktu. W jaki sposób prawidłowo czyścić i dbać o reklamy?

 

Czyszczenie reklamy świetlnej z dibondu

 

Deszcz, śnieg, pył uliczny, spaliny samochodowe, dymy z kominów i wiele innych czynników zanieczyszcza produkty reklamowe, co wpływa na ich estetykę oraz funkcjonalność. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie i konserwacja reklam.

W przypadku popularnych kasetonów lub pylonów reklamowych z dibondu konieczne jest stosowanie odpowiednich środków czystości. Tworzywo to wyróżnia się dużą podatnością na zarysowania, toteż do czyszczenia reklam kompozytowych zaleca się używanie czystych, dokładnie wypłukanych pod bieżącą wodą ściereczek z mikrofibry. Przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić, czy na kasetonie reklamowym nie znajdują się np. drobinki piasku albo skruszonej elewacji budynku, które mogą powodować zarysowania podczas czyszczenia. Dlatego przed użyciem szmatki dobrze jest usunąć z niego twarde zabrudzenia przy pomocy np. sprężonego powietrza z agregatu sprężarkowego.

Po usunięciu większych zanieczyszczeń, można przystąpić do likwidacji kurzu i brudu mokrą ścierką z mikrofibry. Należy rozpocząć od delikatnego przecierania górnej części kasetonu, wyłącznie po zewnętrznej stronie. Nie wolno czyścić wewnętrznej konstrukcji, podobnie jak nie powinno się używać środków chemicznych, szczególnie rozpuszczalników, które mogą spowodować uszkodzenia grafiki albo kolorów na płycie kompozytowej znajdującej się na produkcie.

 

Usuwanie zanieczyszczeń z liter świetlnych

 

Czyszczenie reklam LED, w tym zwłaszcza liter świetlnych, trzeba przeprowadzić w taki sam sposób, jak mycie kasetonów kompozytowych. Należy wykorzystać miękkie, lekko zwilżone czystą wodą ścierki z mikrofibry. Bardzo ważne jest częste oraz dokładne płukanie szmatki pod bieżącą wodą. Nie wolno stosować detergentów, ponieważ mogą one trwale uszkodzić folię nadającą kolor literom. Po umyciu elementów, zaleca się wypolerowanie ich suchą szmatką, co pozwoli na uniknięcie nieestetycznych zacieków. Warto też pamiętać, aby nigdy nie czyścić kasetonów kompozytowych bądź liter świetlnych wodą pod dużym ciśnieniem, ponieważ tym sposobem można poważnie uszkodzić konstrukcję. Trzeba uważać na to, aby nie dociskać zbyt mocno ściereczki do powierzchni produktu.

 

Profesjonalna konserwacja i serwis reklam

 

Systematyczne czyszczenie reklam świetlnych to istotne, ale często trudne zadanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy kasetony są zamocowane na dużej wysokości. W takim przypadku warto skorzystać z usług profesjonalnych firm świadczących usługi nie tylko z zakresu czyszczenia, ale też serwisowania oraz konserwacji produktów reklamowych. Specjaliści mogą więc m.in. wymienić przepalone moduły LED, uszkodzone zasilacze, zmienić grafiki reklam czy zmodernizować oświetlenie, wykręcając tradycyjne świetlówki i instalując energooszczędne LED-y.

 

Wpisy na blogu

Jak przygotować się do współpracy ze studiem reklamy? | Jak dobrać kolory do reklamy zewnętrznej? Krótki poradnik | Cechy dobrego projektu graficznego – 3 punkty, o które należy zadbać | Sposoby oświetlenia reklamy świetlnej | Jak przebiega montaż podświetlanych szyldów reklamowych?

Litery przestrzenne | Reklamy świetlne | Pylony i tablice reklamowe | Kasetony reklamowe | Attyki i szyldy reklamowe | Stoiska reklamowe | Oznakowanie wewnętrzne | Pozstałe usługi reklamowe

PSM Technik | ul. Lęborska 3/B, 80-386 Gdańsk, woj. pomorskie | Email: psmtechnik@psmtechnik.pl Tel.: + 48 608 296 806 | NIP: 5882288016 REGON: 220655127

Produkcja | ul. Wielkopolska 248, 81-551 Gdynia, woj. pomorskie

Zadzwoń