Aktualności

Jak przygotować się do współpracy ze studiem reklamy?

Jak przygotować się do współpracy ze studiem reklamy?

Aby wyróżnić się na tle konkurencji, zwiększyć przychody w firmie, warto zainwestować w działania marketingowe. Odpowiednio dopasowana strategia umożliwia pozyskiwanie nowych klientów, nawet w czasach spowolnienia gospodarczego. Jak jednak powinna przebiegać współpraca ze studiem reklamy?

Przygotowanie profesjonalnych materiałów promocyjnych stanowi spore wyzwanie. Trzeba zadbać nie tylko o jakość wykonania, ale również o dopasowanie projektów do założeń identyfikacji wizualnej. Bez względu, czy zlecamy wykonanie liter przestrzennych, , pylonów, tablic, kasetonów musimy zatroszczyć się, aby artykuły te cechowały się jednorodnością.

 

Od pomysłu do wdrożenia, czyli zasady współpracy klienta z agencją reklamową

Dobór odpowiedniej formy reklamy wymaga gruntownej analizy. Osoba zlecająca opracowanie artykułów marketingowych powinna zastanowić się, co chce osiągnąć, do kogo zamierza trafić z przekazem. Wprawdzie studio graficzne zajmuje się przygotowaniem projektu, jednak jego działania muszą być ukierunkowane. Stąd też reprezentant firmy powinien jasno określić swoje oczekiwania. Najlepiej, aby dysponował Podstawową Księgą Znaku z wykazem szczegółowych wytycznych dotyczących przyjętej kolorystyki, kroju czcionek, koloru tła, czy wyglądu logotypu. Jeśli dana organizacja nie wypracowała takiego dokumentu, wówczas można zaprezentować przykładowe materiały służące jako inspiracja.

 

Współpraca ze studiem reklamy – jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę?

Na rynku funkcjonuje wiele agencji zajmujących się tworzeniem materiałów promocyjnych. Jak znaleźć kompetentnego wykonawcę? Poniżej lista 4 rzeczy, na których należy się skoncentrować:

– Portfolio – studia kreatywne z reguły umieszczają swoje realizacje na stronie internetowej.

– Wiarygodność – warto zweryfikować, jak długo agencja istnieje na rynku, czy posiada wpis w bazie przedsiębiorców (np. CEiDG lub KRS).

– Referencje – do doskonałych praktyk zalicza się sprawdzenie opinii klientów współpracujących ze studiem graficznym.

 

Projekt studia graficznego – dlaczego warto się na nim skupić?

Wśród najważniejszych etapów współpracy trzeba wymienić projekt. Dzięki niemu zleceniodawca może wyobrazić sobie, jak będą wyglądały zamówione przez niego materiały. To również dobry czas na zgłaszanie uwag, komentarzy, wdrażanie korekt. Konstruktywna współpraca ze studiem graficznym pozwoli na wypracowanie interesującego rezultatu. Trzeba jednak pamiętać, że po zaakceptowaniu wizualizacji, nie będzie już miejsca na dalsze zmiany.

 

Zasady współpracy z agencją reklamową – umowa czy ustalenia mailowe?

Sporządzenie umowy stanowi niezmiernie istotny element regulujący kwestie współpracy ze studiem reklamy. W dokumencie powinny znaleźć się informacje, takie jak:

– dane firmy,

– zakres realizowanych działań,

– harmonogram prac,

– kary umowne.

Podsumowując, właściwie prowadzony marketing wiąże się z wieloma korzyściami i pomaga w pozyskaniu nowych klientów. Dużą rolę w tym procesie odgrywa studio kreatywne. Pracujący w nim specjaliści powinni stanowić wsparcie w wyborze optymalnego rozwiązania.

 

Wpisy na blogu

Jak przygotować się do współpracy ze studiem reklamy? | Jak dobrać kolory do reklamy zewnętrznej? Krótki poradnik | Cechy dobrego projektu graficznego – 3 punkty, o które należy zadbać | Sposoby oświetlenia reklamy świetlnej | Jak przebiega montaż podświetlanych szyldów reklamowych?

Litery przestrzenne | Reklamy świetlne | Pylony i tablice reklamowe | Kasetony reklamowe | Attyki i szyldy reklamowe | Stoiska reklamowe | Oznakowanie wewnętrzne | Pozstałe usługi reklamowe
Zadzwoń