Aktualności

Reklama na samochodzie – skuteczna promocja marki poprzez oklejanie auta

Reklama na samochodzie – skuteczna promocja marki poprzez oklejanie auta

Reklama na aucie stanowi ciekawą, atrakcyjną wizualnie i przede wszystkim skuteczną formą reklamy i promocji marki. Samochód poruszający się swobodnie po mieście i okolicach, a nawet na trasach pomiędzy różnymi miastami powoduje, że umieszczone na nim treści reklamowe docierają do dużej liczby potencjalnych klientów. To niejedyne zalety, jakimi cechuje się reklama na samochód. Sprawdź, czy reklama na samochodzie jest skuteczna i czy warto w nią zainwestować.

Oklejanie samochodu – reklama z dużym zasięgiem oddziaływania

Reklama na samochodzie dostawczym czy osobowym to prosty i efektywny sposób na dotarcie do ogromnej liczby potencjalnych klientów, w tym również odbiorców nielokalnych. Krążące po ulicach auto z przekazem reklamowym ma duży zasięg oddziaływania. Z łatwością mogą je zobaczyć setki, jeśli nie tysiące osób. Podczas stania w korku, na światłach, przed pasami albo na chodniku piesi oraz kierowcy obserwują uczestników ruchu, więc kolorowa, starannie zaprojektowana i wykonana grafika na aucie z pewnością zostanie przez nich zauważona. Dzięki mobilności tej formy reklamy marka jest odbierana jako ekspansywna, silna i nowoczesna firma.

Ta forma promocji firmy jest nieinwazyjna, nie psuje wizualnie przestrzeni i krajobrazu, nie drażni odbiorców, co sprawia, że osoby widzące reklamę nie są do niej nastawione negatywnie. Jej nienachalny charakter sprawia też, że trudno jest jej zarzucić, że „psuje widok”. Mobilna reklama na samochodzie jest też bardzo dobrze widoczna, a przez to pozwala utrwalić wizerunek marki w pamięci odbiorcy.

Tania i skuteczna reklama na samochodzie

Profesjonalne obklejanie auta folią nie jest drogie. Dobrze wykonany, trwały i prawidłowo naniesiony na karoserię nadruk może z łatwością wytrzymać przez kilka lat, zachowując swój estetyczny wygląd i właściwości. Oklejanie samochodu stanowi jednorazowy wydatek, natomiast przez kolejne lata koszt utrzymania tej formy reklamy jest właściwie żaden – z samą folią nie trzeba nic robić, konieczne jest tylko mycie samochodu, aby zachować w czystości pojazd i nadruk. W porównaniu z innymi rodzajami i nośnikami reklamy oklejanie auta nie kosztuje wiele. To znacznie tańsza opcja niż np. wynajęcie powierzchni reklamowej w postaci billboardu w przestrzeni publicznej. Reklama na samochodzie dostawczym bądź osobowym to też niedrogi i łatwy sposób na odświeżenie wyglądu pojazdu, co ma wpływ na kreowanie wizerunku przedsiębiorstwa.

Zróżnicowana mobilna reklama na samochodzie

Drukarnie wyspecjalizowane w oklejaniu samochodów, takie jak PSM Technik, dysponują nowoczesnym sprzętem, co umożliwia stworzenie najróżniejszych wzorów reklamowych na pojeździe. Możliwe jest m.in. obklejanie auta folią niemal na całej powierzchni pojazdu lub tylko na wybranym fragmencie. Szeroki wybór technologii wykonania oraz materiałów umożliwia naniesienie niemal dowolnego projektu. Dzięki temu reklama jest idealnie dostosowana do potrzeb firmy, samochodu czy też wymogów kampanii reklamowej.

Wpisy na blogu

Jak przygotować się do współpracy ze studiem reklamy? | Jak dobrać kolory do reklamy zewnętrznej? Krótki poradnik | Cechy dobrego projektu graficznego – 3 punkty, o które należy zadbać | Sposoby oświetlenia reklamy świetlnej | Jak przebiega montaż podświetlanych szyldów reklamowych?

Litery przestrzenne | Reklamy świetlne | Pylony i tablice reklamowe | Kasetony reklamowe | Attyki i szyldy reklamowe | Stoiska reklamowe | Oznakowanie wewnętrzne | Pozstałe usługi reklamowe
Zadzwoń